Algab konkurss Aasta Keskkonnateo leidmiseks

3. November 2014

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus allkirjastas käskkirja, millega kuulutas välja 2014. aasta Keskkonnateo konkursi. Osalema on oodatud eraisikud, asutused, ettevõtted ja organisatsioonid, kes on viimasel aastal eriliselt panustanud või aidanud oma tegudega kaasa elukeskkonna paremaks muutmiseks.

Konkursi eesmärk on tunnustada neid, kes on oma tegude ja ettevõtmistega viimase 12 kuu jooksul kõige enam panustanud keskkonna heaks, leidnud uudse lahenduse mõnele keskkonna jaoks koormavale probleemile, osanud siduda majanduse kasvatamise ja keskkonnahoiu. 

Parima 2014. aasta Keskkonnateo väljaselgitamisel saavad kaasa rääkida soovijad, sest kõik esitatud teod lähevad avalikule hääletusele Delfi portaalis. Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada kõik – teo autor, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud Eesti inimesed, kellele oluline keskkonnategu silma on jäänud.

Üldvõitja rahaline preemia on 4474 eurot.

Uuendusena on keskkonnatunnustustele loodud spetsiaalne veebileht www.keskkonnatunnustused.ee, kus on rohkelt infot varasemate aastate parimatest ning teavet tänavuse konkursi tingimuste kohta. Veebilehel saab täita ka osalemisankeeti.

Keskkonnateo kategoorias on ankeetide esitamise viimaseks päevaks 4. detsember 2014.

Jälgi konkursi uudiseid Keskkonnatunnustuste Facebooki lehel https://www.facebook.com/keskkonnatunnustused.

Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.